Kapat

Elektrikli Araba Menzil Kaygısı, İngiltere’deki Filo Arabaları için Hala Büyük Bir Sorun

Elektrikli otomobiller vergi avantajı sunuyor ancak sürücüler hala menzilden korkuyor.

Yeni araştırmalara göre, menzil kaygısı hala 10 şirket aracı sürücüsündeki altı araç için en büyük engel.

Filo yönetim firması Venson Automotive Solutions tarafından yapılan bir araştırmada, ankete katılan 200 kişiden yüzde 57’sinin, pil menzilinin elektrikli araç (EV) alımının “engeli” olduğunu gördükleri belirtildi. Bu arada 10 kişiden yedisi (yüzde 69), İngiltere’nin ücretlendirme altyapısı konusunda endişeli olduklarını söyledi.

Otoparkta elektrikli araç şarj istasyonu

Bu sonuçlara göre bir Nissan çalışması EV şarj istasyonlarının Birleşik Krallık’taki benzin istasyonlarından çok daha fazla olduğunu ve halka açık 9.000’den fazla şarj yeri bulunduğunu tespit etti. Çalışma ayrıca, 200 milden daha fazla menzilli bir dizi elektrikli otomobilin tanıtımını da takip ediyor. Ancak, Venson’s anketi, birçok şirket araç sürücüsünün hala ikna olmadıklarını gösteriyor.

Elektrikli araç şarj

EV savunucuları için iyi bir haber vardı ancak Venson’un katılımcılarının yüzde 86’sı artık EV sahipliğinin etkileri konusunda “netlik eksikliği” olmadığını ve sürücülerin üçte ikisinden fazlasının “sahip olduklarını” söylediklerini söyledi. Elektrikli araba sahibi olmanın maliyetlerini ve rahatlığını iyi anlamak ”.

Benzer şekilde, ankette bayilerin sürücüler için hayatı kolaylaştırdığı, ankete katılanların yüzde 13’ünün ‘satın almadan önce dene’ seçeneklerinin bulunmadığına işaret ettiği belirtildi. Aynı zamanda, ankete katılanların sadece yüzde beşi, bir EV edinme konusunda üreticinin önderlik süresi konusunda endişeli olduklarını söyledi.

BP Chargemaster şarj istasyonu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 13 =