Kapat

Elektrikli Chevy Corvette 340 km Hıza Çıkıyor

Herkes Chevy Corvette aracının içten yanmalı bir motorla devasa hızlara ulaşacağından emin. Ancak sessiz bir elektrik motoru ile 340 km/s hıza çıkmasını kimse bekleyemezdi. Artık Corvette içten yanmalı motora sahip değil elektrik motoruna sahip. Bununla yüzleşmeye hazır olun.

Corvette içinde bir adet elektrik motoru 800 beygir gücü (597 kiloWat) ve 973 Newton-metre tork ile hızlanıyor ve sadece 8 vitesli bir otomatik şanzıman ile arka tekerleklere bu güç gönderiliyor.

Batarya grubu da dahilken araç ağırlığı toplamda 1996 kg olarak hesaplanmıştır. Max çıkabileceği hız ise 340 km/s saat olarak bu testte analiz edilmiştir. Şimdi sizlere 340 km/s hız gösterisini sunuyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir