Kapat

Elektrikli Kamyonet: Tesla ve Rivian Hakkında Bu Haftaki Kamyon Haberleri

Bu haftanın en iyi elektrikli pikap aracı haberlerine bir göz atalım.

Elektrikli kamyonetler bugünlerde Tesla kamyonu ve Rivian R1T kamyoneti ile yükü yöneten süper sıcak bir segmenti konuşuyor. Bu kamyonların hiçbiri şu anda satılık olmasa da, rapor edilecek çok fazla haber, söylenti ve daha fazlası var.

Elektrikli kamyonlar dünyasında oldukça yavaş bir haftaydı, ancak yine de kamuoyunda bir Tesla kamyonu, Kanada’dan bazı komik haberler ve hatta bazı sıcak konuları tartışan bir Rivyalı mühendis vardı.

Bu hafta bazı elektrikli kamyonlarla ilgili olayları inceleyelim.

Tesla Elektrikli Kamyonet Ram Ram-Benzine benzeyen yüzeyler Render

Kırsal Kanadalılar, Bir Elektrikli Kamyonetin Fikrine Gülüyorlar

EV topluluğu, Tesla’nın geliştirdiği, gelecekteki Bollinger B2 veya Rivian R1T gibi elektrikli toplama kamyonlarının  hepsine sahip olsa da, Alberta’daki çiftçiler çoğunlukla bunlardan haberdar değil. Onlar hakkında duyduklarında gülmektedirler. Çoğunlukla, bir elektrikli kamyonun gereksinimlerine uygun olacağından şüphelenmektedirler.

Rivian R1T Elektrikli Kamyonet

New York Times, Rivian CEO’sunun 2021’de 20-40K Araç Söz Verdiğini söyledi

Tesla, son yıllarda kendi üretim hedeflerine ulaşmakta başarısız olurken, Rivian’ın CEO’su, üretimin ilk tam yılı olan 2021’de yalnızca 20.000 ila 40.000 araç vaat ediyor.

Bu olmadan önce, Rivian, Tesla’nın problemlerinin çok zor olduğunu gösterdiği araç ve aküleri için montaj hatları oluşturmak zorunda kalacak. 

truckla

Vahşi Tesla Kamyonet: Video

Truckla’yı yolun dışında görüyoruz. Gerçek dünyada oldukça iyi görünüyor ve beklendiği gibi açıkça yola çıkabiliyor.

Birkaç Tesla kamyoneti dönüşümünü çoktan gördük. Hemen akla gelen iki popüler proje Truckla ve Teslamino idi. 

Rivian Mühendisleri Kendi Kendine Sürüş Teknolojisi ve Macera Aracı Tasarımı Konuşuyor

TechCrunch, iki Rivian Automotive mühendisiyle oturmak için eşsiz bir fırsat yakaladı: Self-Driving’in Genel Direktörü, Oliver Jeromin ve Endüstriyel Tasarımcı ve Tasarım Araştırmacısı, Zab Steenwyk. İki mühendis yaklaşmakta olan elektrikli Rivian R1T kamyonet ve R1S üç sıralı SUV ile ilgili birkaç konuyu tartıştılar.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − fifteen =