Kapat

Elektrikli Renault Zoe İskoç Yangın ve Kurtarma Filosuna Dahil Olacak

Scottish Fire & Rescue Service, havuz arabası filosunu elektriğe çeviriyor ve diğer uygulamaları araştırıyor.

İskoç Yangın ve Kurtarma Servisi (SFRS), 1.800 kişilik filosunu kademeli olarak 45 adet Renault ZOE (SFRS’nin havuzlu araç filosunun yaklaşık dörtte biri) siparişiyle güçlendirmek istiyor.

Elbette ZOE bir itfaiye aracı değildir ancak SFRS’ye göre, üniformalı personel, ofis çalışanları ve yönetim tarafından kamuya açık olmayan acil durumlarda halkla etkileşimde bulunmak için kullanılacak. İskoçya’nın tamamı (Orkney ve Shetland Adaları dahil).”Dünyanın en büyük dördüncü itfaiye ve kurtarma hizmeti olan SFRS, sıfır emisyonlu kullanımda Renault ZOE’leri genel havuz aracı olarak kullanacak ve her biri yılda en az 10.000 mil kullanacak.”

Bir sonraki adım, ICE havuzlu araç filosunun tamamını elektrikli otomobillerle (muhtemelen ZOE) değiştirmek olacaktır. Üstelik SFRS, van filosu için Renault Kangoo ZE‘yi de değerlendiriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir