Kapat

Elon Musk 22 Nisanda Tesla’nın Tam Autopilot Olacak Kullanılacağını Açıkladı

Tesla, sürücüleri araba kullanmak zorunluluğundan kurtaracak

Tesla, 22 Nisan’da Palo Alto’daki merkezinde yeni bir etkinlik ( Tesla Özerklik Yatırımcı Günü) duyurdu .

Otonom sürüş konusunun yanı sıra etkinlik hakkında da pek fazla ayrıntı yok. Elon Musk’a göre yatırımcılar tam özerk sürüş demosu bekleyebilirler.

“22 Nisan’da Yatırımcı Özerkliği Günü’nde Tesla, yatırımcıları kendi arabalarını sürmek zorunluluğundan kurtarır”

Kendi kendine sürüş kabiliyetine sahip olmak özellikle çok önemlidir. Tam otomatik sürüş özelliği aracın fiyatına katıldığı için Tesla’nın elektrikli arabalarını satarken daha fazla kazanmasını sağlayacaktır.

En büyük projelerden biri Tesla Ağı – özerk otomobil filosu, paylaşıma hazır. Üretici için çifte kazanç olacaktır – birincisi başka bir gelir akışı sağladığından ve ikincisi Tesla’nın kiralama sonunda arabaları yeniden kullanabilmesi çift yönlü kar olarak nitelendiriliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =