Kapat

Elon Musk, Kendi Kendini Süren Tesla Otomobillerinin 200.000 Dolara Kadar Değeri Olduğunu Söyledi

Bugün araba satın alma ve yarın çok para kazanma spekülasyonunun yolunu açar * (ya da bir gün)

Elon Musk bugün yeni Tesla fiyatlarına ilişkin bir Twitter parçasına katıldı; Model 3’ün bazı sürümlerinin 8 ay öncesine göre çok daha ucuz olması, artık değerin daha düşük olacağı anlamına geliyor.

Elon Musk’in “değer veren varlıklar” referansına verdiği yanıt, otomobillerin kendileri tarafından sürülebilmesi ve robo taksi hizmet aracı haline gelmesi durumunda piyasa değerlerinin 100.000 – 200.000 $ (muhtemelen sürümüne ve pazara bağlı olarak) çıkacağı yönünde oldu.

“FSD paketi olan tüm arabaları kendi kendine sürecek şekilde yaparsak, planlandığı gibi, bu tür bir Tesla 100k ila 200k $ değerinde olmalı, çünkü program ~ 12 saat / haftadan ~ 60 saat / haftaya yükseliyor

Tesla, hizmete başladığında robo taksileriyle her yolculuk için belli bir yüzde ücret talep etmeyi amaçlıyor.

Ve Elon Musk tarafından bir hatırlatma daha – tam otomatik sürüş seçeneği 16 Ağustos 2019’dan itibaren 1000 $ daha pahalı olacak. Bu henüz serbest bırakılmamasına rağmen fiyatı uçuk durumda.

Tesla, “geliştirilecek” özelliğin fiyatını artırarak, bunun gerçek anlaşma olduğuna dair bir işaret gönderir. Pekala, çoğumuz muhtemelen tam otonom sürüşe izin vermek için gereken teknik gösteri ve yeni yasalardan önce dikkatli olacağız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir