Kapat

Elon Musk, Otonom Teknoloji Tesla Fiyatlarını Daha Yüksek Seviyeye Getirecek Dedi

Otomobiller, yüksek talep nedeniyle “takdir edici bir varlık” haline gelirdi.

Elon Musk, tekrarlamaya devam ediyor, Tesla , uygulanabilir bir özerk araç getirmenin eşiğinde. Bu, çoğunlukla şirketin şu anda FSD bilgisayarı (Tam Kendi Kendine Sürüş) sunmasını ve bir kez araç sahiplerinin donanımı ücretsiz olarak yükseltmelerini sağlayan FSD paketi teklif etmesinin nedeni budur. Fakat şimdi Musk zaten böyle bir teknolojinin sahip olacağı sonuçlardan söz ediyor. En önemlisi, arabaların bugünden çok daha pahalı olması.

Akıl yürütme basit ve korkutucu. Tesla modelleri özerk hale geldiğinde, takdir edici bir varlık olmak için değer biçen bir varlık olmaktan çıkacaktır. İnsanlar, arz ve taleplerinde büyük bir dengesizlik yaratarak ürünlerini satın almak için Tesla’ya bugünden daha fazla hevesle koşuyorlardı.

Tekliflerden daha fazla talep olduğunda, üretim de artmadıkça işler daha pahalı hale gelir. Daha fazla araba sunmak için savaşan Tesla, fiyatları mevcut seviyelerde tutmakta zorlanacaktı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu hikaye Twitter’da geliştirildi:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir