Kapat

Elon, Nico Rosberg’in Tesla S Modelini Kullanma Teklifini Kabul Etti

[GÜNCELLEME, 8 Eylül] : Road & Track’in öyküsü, Tesla sözcüsünden bir açıklama ile güncellendi: “Tesla, gelecek hafta Nürburgring’deki Endüstri Havuzu Test Topluluğuna katılmaktan büyük heyecan duyuyor.”

Endüstri Havuzu testi, üreticilerin ve otomobil tedarikçilerinin araçlarını açıkça test edebileceği yerdir. Ancak, Endüstri Havuzu oturumları sırasında tur zamanlaması yasaktır.

Görünüşe göre Elon Musk, Nürburgring’deki Tesla Model S‘yi pilotluk edecek “nezih bir şoföre” sahip olacak fakat milyarderin sözleri önümüzdeki günlerde geçerliyse bu olacak.

Geçen hafta Musk, Tesla’nın Model S’i Yeşil Cehenneme getirdiğini tweetledi – büyük olasılıkla yeni başlatılan Porsche Taycan’ın korkunç yarış pistinde ortaya koyduğu varolan meydan okumayı denemeye çalışıyor. Emekli Mercedes Formula 1 yarışçısı Nico Rosberg, tweetine cevap verdi ve Model S’i geçmeyi teklif etti.

Elbette, Musk kabul etti. İşte tüm Twitter değişimi.

Rosberg’in yeşil arabalara hayranlığı bir sır değil. Kişisel yaşam tarzı da sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmeye işaret ediyor. Bunu akılda tutarak, Rosberg’in Model S’i inanılmaz bir tur zamanı elde etmek için Musk ile çalışmakla ilgilenmesi şaşırtıcı değil.

Yine de tek bir sorun var. Bir gelen yeni bir raporda yol & izle Tesla’nın bu testi hakkında Nürburgring yetkilileri haberdar olmadığını ortaya çıkardı. Musk, ‘Ring kovalamacası girişimini zorlayacak mı, Rosberg ve Musk tandeminin bazı ipleri çekip çekemeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Rosberg Model S’nin direksiyonunun arkasında olacaksa, bunun özel bir tur olacağını umarız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir