Kapat

En Yüksek Kilometreye Sahip Elektrikli Otomobil Hangisi ?

Tesla Model 3, 185.000 km’ye sahip.

Elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesi ile rahat ve konforlu yolculuklar başlamış oldu. Yeni yeni kullanıma başlanan bu araçların henüz km değerleri yüksek değil fakat bu makalede bahsedeceğimiz Tesla Model 3 aracı 185.000 km‘ye sahip.

Arthur Driessen tarafından yapılan bu yolculukta Tesla Model 3 üzerinden herhangi bir batarya paketi veya motor değişimi yapılmadı. Sadece bakımları yapılarak 185.000 km boyunca Amerika’da testler yapıldı.

Bir web sitesi üzerinden ayrıntılı olarak bu yolculuk sırasında deneyimlerini, Supercharger ağı ile ilgili bilgileri, otomobilin kullanımı ve genel performans pilinin bozulması ve Model 3 hakkında neyi sevdiği ve sevmediği hakkında birçok bilgi ile paylaşıyor.

Aşağıdaki videolardan bu deneyimi elde edebilirsiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir