Kapat

Endonezya’da Elektrikli Araç Üretimi 2022’de Başlıyor

Endonezya EV devrimini yakalamayı umuyor.

Endonezya hükümeti, 2022 yılına kadar elektrikli araç ve batarya üretimi yapacak olan otomotiv üreticilerini çekmek için çalışıyor.

Endonezya, batarya malzemesi kaynaklarına (nikel laterite cevheri) ve vergi teşviklerine erişim sağladığı için büyük bir şansı mevcut. Reuters’e göre, zaten “birkaç şirket ülkeye yatırım yapmayı planladığını” açıkladı.

Ciddi şekilde ilgilenen ilk ikisi Toyota (5 yıl içinde bir kısmı EV ile ilgili faaliyete 2 milyar dolar yatırım yapma sözü verdi) ve Hyundai ( kısmen EV üretimi de dahil olmak üzere 880 milyon dolar ).

Sanayi Bakanlığı’nın metal, makine, ulaşım ve elektronik genel müdürü Harjanto, “2022’ye gelindiğinde, elektrikli araç üretimi başlamalı” dedi. “

Harjanto, “Son zamanlarda (sanayi) bakanıyla tanışan birkaç batarya şirketi vardı ancak bu hala başlangıçtaki bir niyettir” dedi.

“Endonezya’nın, hammadde mevcudiyeti nedeniyle elektrik bazlı ürünler geliştirme konusunda büyük potansiyeli olduğunu görüyorlar” dedi.

Birkaç şirket şu anda, Çin’deki Tsingshan Grubu da dahil olmak üzere Endonezya’da pil kimyasalları üretmek için yüksek basınçlı asit liç (HPAL) teknolojisine sahip eriticiler geliştiriyor. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 5 =