Kapat

ExxonMobil Bize Elektrikli Araba Sıvıları Satmak İstiyor

Elektrikli motorların yatakları ve dişlileri ile termal yönetim sistemleri için hala sıvı kullanmamız gerekiyor.

ExxonMobil, ilerleyen elektrifikasyonun, otomotiv pazarında yağ değişimi ve motor gibi şeyler de dahil olmak üzere değişiklikleri zorlayacağının farkında.

Geride kalmamak için temel olarak, tüm petrol işletmesi, örneğin şarj altyapı sağlayıcıları (BP, Shell) satın alarak veya elektrikli araçlar için yeni bir ürün seti geliştirerek, EV dünyasına ayak basmaya çalışıyor .

Sonuncusu, eklentilerin performansını ve dayanıklılığını artırmak için yeni bir Mobil EV sıvısı piyasaya süren ExxonMobil ile ilgilidir.

“ExxonMobil bugün, pilli elektrikli araçların gelişen aktarma organları gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış tam bir sıvı ve gres paketine sahip olan 2019 IAA’daki Mobil EV ™ teklifini dünyaya duyurdu. Yakıt hücresi araçlarının 2040 yılına kadar dünyanın hafif yük filosunun yüzde 20’sini geçeceği tahmin ediliyor. “

Peki hangi sıvılardan bahsediyoruz? Görünüşe göre, EV’lerde aktarma organlarını ve batarya termal yönetim sistemini devam ettirmek için gereken birçok sıvı var. İyi haber şu ki, bunlar düzenli olarak değiştirilmesi gerekmeyen sıvılardır çünkü yıllarca kullanmaya dayanmaları gerekir (bazı durumlarda aracın ömrü boyunca).

ExxonMobil Mobil EV hattı:

  • Aküler, elektrik motorları ve güç elektroniği gibi uygulamalarda ısıyı etkin bir şekilde gidermeye ve ekipman ömrünü artırmaya yardımcı olmak için formüle edilmiş olan mobil EV Therm ™ serisi termal yönetim sıvılarıdır.
  • Elektrikli araç azaltma dişli kutuları için mobil EV Sürücü ™ yağlayıcı serisi, dişlileri ve yatakları daha uzun servis ömrü için aşınmaya karşı korumak için tasarlanmıştır.
  • Mobil EV Cool Drive ™ , elektrikli motorlar ve güç elektronikleri için gerekli soğutmayı sağlarken dişlileri ve yatakları yağlamak için entegre elektrikli motorlu redüktör dişli kutuları için bir seri sıvıdır.
  • Mobil EV Grease ™ ürünleri, e-motorlar, rulmanlar ve çok çeşitli sürüş koşullarında sabit hızlı bağlantılar dahil elektrikli araç uygulamaları için koruma, performans ve güvenilirlik sağlar.
ürün tipiDaha iyiEn iyi
Batarya / Elektronik / E-Motor
Termal Yönetim Sıvısı
 Mobil EV Therm Elite ™ 701
Mobil EV Therm Elite ™ 702
Redüksiyon Şanzımanı SıvısıMobil EV Sürücü ™ 201
Mobil EV Sürücü ™ EP 202
Mobil EV Sürücü ™ EP 203
Mobil EV Sürücü Elite ™ EP 801
Entegre E-Motor / Redüksiyon Şanzımanı SıvısıMobil EV Cool Sürücü ™ 301
Mobil EV Cool Drive ™ 302
Mobil EV Cool Drive Elite ™ 901
Gresler: E-Motor, Genel Rulman, Tekerlek Yatağı, Sabit Hız EklemiMobil EV Grease ™ SerisiMobil EV Grease Elite ™ Serisi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir