Kapat

Faraday Future The9 ile Ortak Girişim Anlaşması İmzaladı

Kaliforniya merkezli bir küresel paylaşımlı akıllı mobilite şirketi (“FF”) olan Faraday Future , bugün kurulan The9 Limited (Nasdaq: NCTY) (“The9”) ile Çin’de ortak bir girişim anlaşması imzaladığını duyurdu. Çin merkezli Internet şirketi, Çin’deki lüks akıllı elektrikli araçları üretmek, pazarlamak, dağıtmak ve satmak için ortak girişim (“JV”) oluşturmak niyetinde olduğunu açıkladı. Faraday Future’da Çin piyasasına girmek amacında olduğunu ve birliktelik ile bu stratejinin önemli bir adımının atıldığı belirtti.

The9 ile ilgili görsel sonucu

Hem FF hem de The9, Çin’in yeni enerji hareketliliği endüstrisi görünümüne güveniyor. JV’nin öncelikli hedefi, FF tarafından tasarlanan ve geliştirilen amiral gemisi lüks EA modeli Faraday Future’un yeni marka V9 modelini özel olarak üretmek, pazarlamak, dağıtmak ve satmaktır. Ek anlaşmalarla gelecekteki diğer modeller de satış için oluşturulabilir.

faraday future ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 19 =