Kapat

Faraday Future Ücretsiz İzinli Çalışanlarını İşten Çıkardı

EV başlangıcında işler her geçen gün daha karmaşık görünüyor

Rivian’ın aksine, Faraday Future 2014’te kuruluşundan bu yana manşetlere girdi. O zamandan beri, yöneticileri Nevada’da 1 milyar dolarlık bir fabrika ve FF 91 gibi fütüristik görünümlü bir minivan ve SUV karışımı gibi cesur sözler verdi. Fakat işler başından beri dağılıyor. Merkezini ve Nevada fabrikasının kurulacağı araziyi satmak zorunda kaldı. Dahası, eski 1000 çalışanının birçoğunu ücretsiz izne koydu. Şimdi, Verge , bu çalışanların onlarca işten çıkarıldığını bildirdi.

Size 2009’da kurulan Rivian’ın, Faraday Future çalışanlarının çoğunu işe aldığını söylemiştik . Faraday Future, ayağa kalkmayacak gibi görünüyor.

Faraday Future’a göre bazıları serbest bırakılmış halde kalmasına rağmen, çalışanların çoğu kendi başlarına ayrılmıştı. 

Şirket kaç kişinin işten atıldığını veya ne kadarının kaldığını teyit etmiyor, ancak ABD’de 350 çalışanı tuttuğunu doğruladı. Bu bize zararlar hakkında bir fikir vermek için yeterli: önceki işgücünün yüzde 65’i artık orada değil.

Bu sadece bir hacim meselesi değil, aynı zamanda kalite meselesidir. Faraday Future’ın kaybettiği yöneticilerden biri şirketin ürün, teknoloji ve IP stratejisi başkan yardımcısı olan Jeff Risher idi. Kendi başına ayrılmaya karar verenlerin arasında. 

Faraday Geleceği FF 91

Risher, Faraday Future’a gitmek için Tesla’dan ayrıldı. Bundan önce, Apple için 8 yıl 9 ay boyunca patent lisanslama, strateji ve dava müdürü olarak çalıştı. Halen yaşamak için neler yaptığını açıklamadı ve LinkedIn profili güncellenmedi. Verge bu yılın başlarında şirketten ayrıldığını bildirdi.

İşletmeler, yalnızca araçları, projeleri ve büyük planları değil, aynı zamanda günlük ekmeğini kazanmak için bu şirketlere güvenen birçok insanı içerir. Umarız Faraday Future , bu finansal krizden çıkıp mümkün olan en kısa sürede üretime girmenin bir yolunu bulur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir