Kapat

Faraday Future V9 Elektrikli Otomobil

FF91’den biraz farklı görünüyor.

Küresel CEO ve EA başlangıcı Faraday Future (FF) ‘in kurucu ortağı Jia Yueting, LinkedIn hesabına V9 adında yeni bir EA konsept modelinin teaser fotoğrafını gösterdi.

Fotoğrafa göre, V9’un silueti bir MPV’ye benziyor ve muhtemelen tamamen elektrikli bir aktarma organı tarafından kullanılacak. Jia, V9 konseptinin tasarımı akıllı sistemlere dayandırılacak dedi.

FF 24 Mart’ta Çin merkezli bir İnternet şirketi olan The9 Limited ile Çin’de lüks akıllı Elekrtikli otomobiller üretmek, pazarlamak, dağıtmak ve satmak için bir ortak girişim oluşturmak üzere bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Ortak girişim, FF’in amiral gemisi FF91’in teknoloji ve tasarım konseptlerine dayanan Çin pazarını hedefleyen yepyeni bir lüks EA olan FF’nin yeni marka V9 modelinin üretimi, pazarlanması, dağıtımı ve satışı ile Çin pazarına hizmet verecek.

Ayrıca, ortak girişim 50/50 FF ve The9 Limited’e aittir. The9 tarafından yapılan katkı 600 milyon RMB’ye kadar olacak.

Ortak girişimin beklenen yıllık üretim kapasitesi 300.000 otomobildir ve ilk üretim öncesi otomobilin 2020’de üretim hattından çıkması planlanmaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 2 =