Kapat

Ferrari’nin Elektrik Motor Tedarikçisi YASA 22 milyon $ Kazanç Sağladı

YASA, yüksek güç yoğunluklu elektrik motorlarına artan taleple işini genişletiyor

İngiliz aksiyal akılı elektrik motorları ve kontrolörleri üreticisi YASA, 18 milyon £ (20 milyon € / 22.5 milyon $) fonlama turu kapattığını açıkladı.

Geçmeli plug-in hibrid Ferrari SF90 Stradale için tedarikçi olarak seçilen şirketi büyütmek için başka bir adım.”Yeni finansman, şirketin otomotiv ve havacılık sektörlerinden hızla artan müşteri talebini karşılamak üzere ölçeklenmesini sağlayacak. Mevcut yatırımcılar Parkwalk Danışmanları ve Evrensel Ortaklar, Oxford Sciences Innovation (OSI) ve Inovia Capital tarafından toplandı.

YASA’nın yenilikçi aksiyal akılı elektrik motoru ve denetleyici tasarımları, sınıfının en iyisi güç ve tork yoğunlukları sunuyor ve üreticilerin araç ağırlığını düşürürken elektrikli araç performansını iyileştirmelerine izin vererek hem hibrit hem de saf elektrikli uygulamalar için ideal. “

Basın açıklaması ayrıntı içermiyor ancak önceki yatırımlar sayesinde YASA, zaten İngiltere’de Oxford’daki yeni üretim tesisini kullanarak yıllık 100.000 motor üretme kapasitesine sahipti.

YASA CEO’su Dr. Chris Harris şöyle dedi:

“Bu finansman turu şirketin, elektrik motorlarımız ve otomotiv müşterilerimizden gelen kontrolörler için hızla artan talep hacmini karşılamaya hazırlanmasına yardımcı oluyor. OSI ve Inovia’yı yatırımcı olarak ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz – hem şirket için uzun vadeli vizyonumuzu paylaşıyoruz hem de tam potansiyelimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak olağanüstü operasyonel deneyim getiriyoruz. ”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »