Kapat

Ferrari’nin Tasarımcısı Yerli Otomobilin Tasarımcısı Oldu

Bugatti Veyron, Lamborghini Urus, McLaren P1, Mercedes-AMG Project One, Pagani Zonda ve Porsche Mission E gibi tasarımları da yaptı

Yerli otomobilin tanıtılmasına kısa süre kala artık araç hakkında bazı bilgiler tarafınıza sunulmaya başlandı. İlk olarak medya sorumlusu atanması ile başlayan süreçte aracın tasarımcısı da açıklandı.

Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gebze Bilişim Vadisi’nde test sürüşü ile tanıtılması beklenen yerli otomobilin tasarımını yapan şirket ünlü Ferrari firmasının tasarımcısı da olan Pininfarina oldu.

İtalyan şirket yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok otomobilin tasarlanmasında önemli rol oynadı. Bugatti Veyron, Lamborghini Urus, McLaren P1, Mercedes-AMG Project One, Pagani Zonda ve Porsche Mission E gibi harika araçlar tasarlayan firmanın yerli otomobili de tasarlayacak olması muhteşem.

1930 yılında kurulan firma hala aktif olarak tasarım faaliyetlerine devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yerli araç ile test yapması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir