Kapat

FF 91’in İç Mekanı Faraday Future Tarafından Gösterildi

Araç içinde 11 ekran mevcut

Faraday Future daha önce lansmanını yaptığı FF 91 modelinin iç dizayn görüntülerini basına duyurdu. Büyük ekranlar, gösterge panelinin ortasında tablet benzeri bilgi-eğlence ekranına ve yolcu için ön paneldeki bir başka ekran ile senkron çalışıyor. Bir başka ekran, gösterge tablosu bilgilerini entegre ederek direksiyon simidinin ön kısmındaki ön panelde gösteriyor. Faraday ayrıca ekranları koltuk ayarı, klima kontrolü, ayrı ses bölgeleri ve daha fazlası için kontrolleri barındıran kapılara entegre ediyor.

FF 91’in arka koltukları ise 60 derecelik bir oturma dizaynına sahip. Bu da yolcuların rahat seyahat edebilmelerine olanak sağlıyor. Her koltuk 4 yönlü sırt desteği ile 14 yöne ayarlanabilir. Ayrıca aydınlatmayı ve sesi değiştirebilecek bir “Spa Modu” da bulunmaktadır.  

Aracın ön tarafından ise her türlü veriye ulaşabilmenizi sağlayan 27 inçlik bir ekran mevcut. Bu devasa ekran ile bilgi eğlence ve araç kontrolünü sağlayabilirsiniz. Faraday ayrıca özel bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için otomobilin sensörlerini, kameralarını ve yazılımını kullanan yapay bir zeka olan FFAI’yı da araca entegre edecek. Sistem, doğru sıcaklık ve ses seviyesini ayarlamak da dahil olmak üzere kişisel koltuk ayarlarını özelleştirmek için yüz tanıma, ses tanıma ve kişinin ağırlığını kullanabilir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir