Kapat

Fisker Ocean 482 Km Menzile Sahip Olacak

Bu elektrikli crossover modeli 2021 yılında satışa sunulacak.

Elektrikli araç sektöründe etkin olmak isteyen Henrik Fisker, ilk elektrikli araç tanıtımını yaklaşık olarak 1 yıl önce yapmıştı. Merakla beklenilen bu araç sonunda tanıtıldı. CES 2020 beklenilmeden tanıtılan bu aracın toplamda 482 km’lik bir menzili var.

Araç üzerine yerleştirilen 80 kWh‘lik batarya grubu ile bu menzili tamamlayacak. İlk çıkış fiyatı ise 37.499 dolar olarak planlanıyor. Aracün güç özellikleri ve şarj gücü henüz paylaşılmadı. 0-100 km/s arasını 2.9 saniyede alması bekleniyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya istinaden model, hem iki hem de tüm tekerleklerden çekiş sistemleri ile satışa sunulacak. Araç iç özellikleri incelendiğinde gayet minimalist bir yaklaşım sergilenmiş ancak dokunmatik ekran boyutu gayet büyük.

2021 yılında satılacak olan bu araç 2022 yılında kullanıcılara teslim edilecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir