Kapat

Ford Baby Mustang Mach-E Gücünü Volkswagen’den Alacak

VW’nin MEB platformu ile kullanıcılara sunulabilir.

Ford, elektrikli sektöre geçiş aşamasında ARGE maliyetlerini elbette düşünmüştür ancak firma yakın zamanlarda bu ARGE faaliyetlerini daha da artırmamak için küçük Mach E modellerinde VW platformunu kullanabilir.

Mustang crossover serisini VW elektrikli araçlar için geliştirilen MEB platformuna dayandıracak olan firma, bu şekilde araçlarını da bir süre takip edebilecek.

Ford’un VW’in Modüler Elektrikli Tahrik Matrisi (MEB) platformunu nasıl kullanacağını öğrenmek için Kasım ayının başında VW ile bir araya geldiği söyleniyor.

Ford Mustang teslimatlarına 2021 yılı itibari ile başlanacak ancak Baby Mustang modelinin ne zaman sunulacağı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir