Kapat

Ford Çin’de 3 Yılda 10 Yeni Elektrikli Otomobil Piyasaya Sürecek

Elektrikli araç sektörünün hızla yaygınlaşması ile firmalar birbiri ardına elektrikli araç üretim planlarını duyurmaya başladı. Ford’da Çin planlarını müşterilerine sundu. 3 yıl içerisinde Ford, Çin’de 10 yeni elektrikli otomobil modeli sunacak.

Otomobil üreticileri, 3 Nisan’da düzenlenen bir konferansta, Ford Motor’un önümüzdeki üç yıl içinde, 10’dan fazla NEV modelinin de dahil olduğu 30’dan fazla Ford ve Lincoln markalı modelini piyasaya sürmeyi planladığını ve özerk sürüş alanındaki Ar-Ge’yi güçlendireceğini açıkladı. “Ford Çin 2.0” Stratejisi.”

Ford China 2.0 ile ilgili görsel sonucu

Stratejiye göre, Ford’un Çin kalkınma planının “330” Ürün Planı, Akıllı Teknoloji Planı, Çin Yenilik Planı, Çin Ortak Planı ve Çin Yetenek Planı dahil olmak üzere 5 temel plana odaklandığını biliyoruz.

Konferansta resmileştirilmiş yeni bağlantı sistemi SYNC + ile zenginleştirilmiş bağlantı deneyimi sunuldu. Ford ayrıca, 2021’de Çin’deki yeni araçları C-V2X teknolojisi ile donatmayı planlıyor. Ayrıca, daha fazla modelde bağlantı sistemi ve Co-Pilot360 ™ akıllı sürüş destek sisteminin uygulanmasını teşvik etmeye çalışacak.

ford Co-Pilot360 ™ ile ilgili görsel sonucu

“Çin İnovasyon Planı” ile ilgili olarak, Ford Motor Çin’de bir Ar-Ge merkezi, bir tasarım merkezi ve yeni bir enerji merkezi kuracak ve Ar-Ge yatırımlarını daha da artıracak. Nankin Araştırma ve Mühendislik Merkezi ve Ford’un Çin’deki ortak girişimleri, yerel araç ve hizmetlerinin geliştirilmesine odaklanma konusunda yetkilendirildi.

Ford’un Çin lansmanlarını merakla beklemeye başlıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir