Kapat

Ford F-450 Dönüşümü

Dönüşüm rekabeti tüm hızı ile devam ediyor. Like Tesla YouTube kanalından yayınlanan son videoya göre bir Ford F-450, Tesla motoru ile güçlendirildi ve artık o elektrikli bir otomobil.

Dönüşümü yapan kişiler F-450’nin yanı sıra araca bir römork yerleştirdiler. Bu römork tamamen güneş panelleriyle kaplandı. Anlayacağınız çölde bile olsalar bu aracın bataryasını şarj edip kullanabilecekler.

Ana konumuz römork değil F-450’nin dönüşümü. İlk önce motor bölmesindeki V8 motor çıkarıldı ve buraya ölçülere tamamen uyan 90 kWh’lik bir batarya paketi yerleştirildi. Tesla bataryaları tabiki motor ağırlığına göre biraz daha hafif kaldı.

90 kWh batarya ve güneş panelleri ile birlikte dönüştürülen bu F-450 toplamda 354 km menzile sahip olacak. Ancak paneller aktif bir biçimde kullanılırsa bu gerçekleşebilecek.

Şimdi sizlere bu videoyu sunuyoruz ve keyifli seyirler diliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir