Kapat

Ford Mustang-Inspired Electric SUV Önizlemesi Kasım için Ayarlandı

2021 model yılı için satışa çıkacak olan elektrik Stang’dan ilham almış SUV modelini beklemeye başladık.

Detroit Bürosu’na konuşan Blue Oval’in sözcüsüne göre, uzun zamandır beklenen Ford Mustang geçit töreni için bir teaser kasım ayında gelecek . Model, Mustang ve Bronco gibi tarihi isimlerle ilgili modelleri geliştirecek olan yeni Ford Icons grubunun altına düşecek.

Mustang Tabanlı Elektrikli Çapraz Render

Ford, elektrikli geçişi Ocak 2018’de başlatmayı planladığını ve aracın o zaman 2020’de piyasaya sürüleceğine söz verdi. Daha sonra yapılan basın brifingi sırasında otomobil üreticisi, modelin Mustang esintili bir görünüme sahip olduğunu ortaya çıkardı. Başlangıçta, plan Mach 1 aracını tanıtmaktı ancak taraftarlar Mustang’ın en ünlü varyantlarından birini yüksek sürüş EV adı olarak kullanma fikrinden nefret ediyorlardı. Daha önceki bir raporda, Ford’un bu yıl modeli tanıtmayı ve 2021 model yılı için satışa çıkarmayı planladığını belirtti .

Mustang bağlantılı çapraz aktarma sistemi hakkındaki aktarma organları detayları bu noktada oldukça yetersiz. Söylentiler, Ford’un otomobili iki menzilde sunacağını öne sürüyor. Temel olanı 300 milden (484 kilometre) ve diğeri 373 milden (600 kilometre) oluşacak. Yüksek performanslı bir sürüm de planın bir parçası ancak bunun uzun vadeli model için ayrı bir değişken olup olmadığı açık değil.

Ayrıca, Ford’un bir başka Mustang geçidinin yanma destekli versiyonlarını yaratan söylentiler de var. Bu modelin EV’den ayrı olduğu iddia ediliyor ve araç bir sonraki nesil Explorer ile bir platform paylaşacak .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir