Kapat

Ford Mustang-Inspired Modelinin Her şarjda 600 km Menzil Sağladığını Onayladı

Ford,  Mustang esintili saf elektrikli SUV için bir menzil aralığının olduğunu doğruladı . Ford’a göre, elektrikli yüksek sürücü şarj başına 600 km gidecek (WLTP).

Bu iddialı sözler, Ford’un yeni Explorer PHEV ve Escape / Kuga pluh in hibridinin ilk Avrupa lansmanları sırasında geldi . Ford konu ile ilgili bir haber yayınladı:

Ford’un Mustang esintili tüm elektrikli performansı SUV, 2020’de gelecek ve Dünya Uyumlulaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) ve hızlı şarj etme kabiliyeti kullanılarak hesaplanan 600 km’lik (370 milden fazla) saf elektrikli sürüş aralığı ile gelecek. *

* Resmi olarak homologe edilen yakıt verimliliği ve CO 2  emisyonu rakamları üzerinde satış tarihine yakın yayınlanacaktır

Buna göre Ford Mustang, Tesla Model Y ile mücadele edecek bir konuma gelmiştir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir