Kapat

Ford Mustang Lityum Teknik Özellikleri, Fotoğrafları ve Videoları

Elektrikli olan Ford Mustang üretilmeyecek

Ford ve Webasto, Las Vegas’taki en yeni Özel Ekipmanlar Piyasası Birliği fuarında (SEMA) çok özel bir konsept olan tamamen elektrikli Ford Mustang Lityum’u tanıttı.

Firma yapmış olduğu açıklamada bu aracın bir defalık bir konsept değil, batarya ve termal yönetim teknolojileri gibi çeşitli bileşenler ve sistemler için bir test ortamı olduğunu belirtti.

900 beygir gücüne sahip olan bu araç artık elektrikli araçların ne kadar güçlü olduğunu öne çıkarıyor. Gelecekte tamamen elektrikli otomobillerden bu türlü performansın beklenebileceğini açığa çıkarıyor.

Ford’un Ürün Geliştirme ve Satın Alma Sorumlusu Hau Thai-Tang şunları söyledi:

“Ford, en popüler isim plakalarımızı elektriklileştirdiğimizi hiç bir zaman gizlemedi. Bu bir defalık Mustang prototipi Webasto ile birlikte müşterilerimize yeni bir elektrikli motorun zaten bildikleri ve sevdikleri bir otomobilde performans için neler yapabileceğini göstermek amacıyla harika bir fırsat sunuyor ”dedi.

Ford Mustang Lityum özellikleri:

  • EVDrive teknolojisine sahip 800 voltluk Webasto pil sistemi (1 MW’lık pil çıkışı)
  • Arka tekerden Sürüş
  • 900’den fazla beygir gücü
  • Getrag MT82 6 vitesli manuel şanzıman

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir