Kapat

Ford Mustang Mach-E Satışlarında Güçlü Bataryalı Modeller Daha Fazla Tercih Edildi

Ford firmasına göre müşterilerin % 80 oranındaki kısmı güçlü batarya istiyor.

2020 yılına girerken bu yıl ve 2021 yılı elektrikli otomobiller için harika bir yıl olacak. Birçok model tanıtılacak ve sektör ilerlemeye devam edecek. Ford firması da Mustang Mach E ile kullanıcılar karşısına çıkacak.

Ford, bir basın açıklaması ile bazı bilgiler sundu. Firma ne kadar ön sipariş aldığını açıklamadı ancak Mach-E First Edition modeli için artık sipariş almadığını bildirdi. Bu durum modelin tamamen satıldığı anlamına geliyor.

Ford’un sunduğu ikinci pahalı otomobil First Edition. 59.900 dolarlık fiyat etiketine sahip olan bu araç 98.8 kWs’lik bataryası ve çift elektrik motoru ile 338 beygir gücü ve 565 Nm tork değerine sahip ve 435 km menzil sağlayabiliyor.

Ford’un basın açıklamasına göre satışı sonlandırılan Mach E First Edition modelinin 98.8 kWs’lik bataryaya sahip olanının % 80 oranında kullanıcılar tarafından tercih edildiği bildirildi. Bu durum kullanıcıların menzile daha fazla önem verdiklerini gösteriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir