Kapat

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Honda E Prodüksiyon Versiyonu Sergilenecek

Küçük Japon EV iki motor seçeneğine ve 220 km (137 mi) menzile sahip olacak.

Honda’nın yeni EV’si halka birçok kez bir konsept veya prototip olarak sunuldu ancak şimdiye kadar hiç kimse üretim versiyonunu görmedi. Japon otomobil üreticisi beklemeye son vermeye ve 2019 Frankfurt Motor Show’da resmi olarak sunulmadan önce Honda E halkının satın alabileceğini göstermeye karar verdi. Özelliklerinden bazıları kullanıcılara açıkça sunulacak.

Pil takımı gerçekten 220 km (137 mil) maksimum menzil için iyi, sadece 35.5 kWh batarya ile bu menzili sağlayacak. Honda bundan endişe duymuyor ve Honda E’nin şehir içi bir araç olmayı hedeflediğini vurguluyor. Karayollarında bir tanesine sahip olmak şirketin hedefi değil.

Standart arka elektrik motoru zaten biliniyordu ancak sonunda biraz daha güçlenecek. 148 hp (110 kW) yerine, 152 hp (113 kW) sunacak. Ancak Honda’nın küçük EV’si 134 hp (100 kW) ile daha az güçlü bir motora sahip olacak.

En güçlü motor seçeneğiyle, otomobil üreticisi Honda E’nin 8 saniyede 0 ila 100 km / sa (0 ila 62 mil / sa) hızla gideceğini vaat ediyor. Honda ayrıca hızlı şarj istasyonunda akü şarjının yüzde 80’ini 30 dakikada kurtarabileceğini belirtti .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 11 =