Kapat

Fremont’ta Tesla Model Y Üretimi Halen Varsayılan Bir Plan

Büyük olasılıkla Tesla, 2020 yılının sonlarından itibaren Fremont’taki Tesla Fabrikasında yeni Y Modelini üretecek.

“ Ride the Lightning” podcast’inde Elon Musk, yaklaşmakta olan Tesla Model Y’nin Fremont, Kaliforniya’daki Tesla Fabrikasında üretileceğini doğruladı.

Diğer seçenek Nevada’daki Tesla Gigafactory idi ancak Fremont’ta Model 3, Model S ve Model X boyunca Model Y’nin üretilmesi genel olarak daha iyi bir seçim gibi görünüyor:

“Şu anda varsayılan planımız aslında Y’yi Fremont’ta üretmektir. Bunun başlangıçta mantıklı gelip gelmediğinden şüpheliydim ama ekibim beni seri üretime gitmenin en hızlı yolunun Y’yi Fremont’ta yapmak konusunda ikna etti. ”

Kuzey Amerika pazarı için Y Modelinin üretiminin 2020 yılının sonlarında başlaması ve ardından 2021’in başlarında Avrupa / Çin versiyonları ile başlaması bekleniyor.

Gigafactory, Model 3 (ve yaklaşmakta olan Y) için tahrik ünitelerinin yanı sıra lityum-iyon hücrelerin, modüllerin ve paketlerin üretilmesinden sorumludur.

Fremont’taki Y Modelinin üretimi, tesiste fazla boş alan olmadığı için önemsiz bir genişleme olmayacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir