Kapat

Full Elektrikli BYD Tang ABD’de İlk Kez Verildi

Tamamen elektrikli Tang, BYD’nin Çin’deki kadrosundaki yıldızlardan biri. Şimdi onu Kaliforniya’da şahsen görme şansı olacak.

Bu yıl Pcoble Plajı’ndaki Concours d ‘Elegance’da (15-17 Ağustos) ziyaretçiler şaşırtıcı bir giriş görebilecekler – BYD Tang (tamamen elektrikli versiyon).

Çinli üretici ABD’de otomobil satmıyor çünkü şimdi meraklısı otomobilin yalnızca piyasadaki diğer SUV’larla karşılaştırılmasını değil, aynı zamanda bir demo sürüşü almasını da sağlayacak. Bu BYD’nin ABD’deki alıcı ilgisini ölçme girişimi olabilir mi?

“Yüksek teknoloji gücü ve zarafetin bir karışımı olan Tang, Çin’in Shenzhen kentindeki BYD Küresel Tasarım Merkezi’nde yetenekli dünya standartlarında bir sanatçı ve mühendis ekibi tarafından üretilen yeni bir otomobil tasarımı ve güzelliği çağını temsil ediyor.”

BYD Kuzey Amerika Başkanı Stella Li şunları söyledi:

“Bu birinci sınıf etkinlikte yetenek ve yenilikçi teknolojimizi sergileme fırsatını takdir ediyoruz. Tang lüks SUV’un zarif tasarımı, yeni Küresel Tasarım Merkezimizle BYD’nin neler yapabileceğinin geleceğini temsil ediyor. ”

BYD Tang 600D BEV 500 km (310 mil) EDC menziline sahip, 82.8 kWh pil takımı ile 0-100 km / sa (62 mil / saat) sürüme bağlı olarak yalnızca 4,4-4,6 saniyede hızlanır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + five =