Kapat

Fully Charged, EV West VW Bus Testi: Video

60 kWh Tesla pil ile donatılmıştır ve 20.000 mil uzunluğundadır.

EV West, klasik otomobilleri elektrikli sürücüye dönüştürür ve kendisini de götürür. İşte Volkswagen Otobüsü’nün hikayesi, on yıllarca yoldan ayrılmaktan biraz paslandı.

Tesla / Panasonic’in (Model S / Model X’te kullanılan 18650) bir elektrik motoru ve 60 kWh pil ile donatılmasından sonra aralığın şaşırtıcı şekilde 220-240 mil (354-386 km) olduğu ortaya çıktı.

“Jonny Smith’in EV West ziyareti sırasında, dönüştürülmüş bir erken Model VW otobüsü kullandığı için çok mutluydu”

Elektrik Volkswagen Otobüs, ikinci yaşamında emekli olmakla meşguldür, çünkü EV West zaten 20.000 mil (32.000 km) hızla geçmiştir.

Modern versiyonu tercih edenler, 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan  Volkswagen ID BUZZ için birkaç yıl daha beklemeliler .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − two =