Kapat

Fully Charged Lensinin Volkswagen ID R Nordschleife EV Kayıtları

Volkswagen ID R, “40 kWh üzeri pil” ile donatılmıştır ve enerjisinin çoğunu 6 dakikada tüketmiştir

Volkswagen ID R 3 Haziran tarihinde Nürburgring Nordschleife’de cesur bir rekor kırdı ve Fully Charged’ın kameralarına takıldı.

Jonny Smith, VW Motorsport Teknik Danışmanı Willy Rampf ile yaptığı konuşmada, ID R’nin pil kapasitesinin ” 40 kWh’nin üzerinde” olduğunu öğrendi. Pilin 6 dakikadan daha fazla bir sürede (muhtemelen 2 kWh / km veya 3 kWh / mil civarında) derinden boşaldığını varsaydığımız için enerji tüketimi çok büyük olmalıdır.

Romain Dumas’ın 6: 05.336 dakika (üçüncü deneme), ortalama 206.96 km / sa (128.62 mil / saat) hızındaki 20.8 km (12.9 mil)üzerindeki hızı ikinci en iyi sonuç. Porsche 919 Hybrid EVO (5: 19.546), ancak kazanmak için hala 45 saniye olduğunu kanıtlıyor.

Daha hızlı sürmek için yarışan EV’lerin daha düşük ağırlık / enerji kullanımı için daha fazla enerji harcayan pil kullanmaları gerekir.

Kısa süre sonra, daha küçük ve daha hafif olan ID R’nin özel bir sprint sürümü, yüksek güçlü pil takımı mesafe ve hızların çok daha düşük olduğu Goodwood Festival of Speed’te (4-7 Temmuz) yarışacak.

Video Description via Fully Charged on YouTube:

Electric Record Nordschleife | Fully Charged

Volkswagen Motorsport offered Jonny and videographer Mark exclusive access to the ID.R’s testing and record breaking attempt at the Nurburgring Nordschleife.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir