Kapat

Fully Charged Lightyear One Prototipine Baktı: Video

“Geniş hiper verimli kısmen güneş enerjili elektrikli otomobil”

Fully Charged, 25 Haziran’da düzenlenen Lightyear One prototipinin açılış etkinliğinin öncesinde Hollanda’da Lightyear’ı ziyaret etti .

Robert Llewellyn, şirketin kurucusu ve CEO’su Lex Hoefsloot ile konuşma fırsatı buldu ve proje hakkında ilginç bilgiler verdi.

Yaklaşık 1.25 kW fotovoltaik hücreli bu yeni BEV, muhtemelen güneş arabaları için en olgun ve en ileri yaklaşımlardan biridir. Hayalinizdeki amaç güneşten gelen enerjiyi kullanmaktır ancak sadece kilometre düşük olduğunda ve güneşli havalarda mümkündür. Gün boyunca menzil tam 725 km’lik (451 mil) WLTP derecesinin onda biri olan 50-70 km’ye kadar tekrar doldurulabilir.

Video Description via Fully Charged on YouTube:

Solar Team Eindhoven, Avustralya’da 3.000 kilometrede % 100 güneş enerjili bir otomobil kullanan, 4 milyon kişilik güneş enerjisiyle çalışan bir araba kullanan Avustralya’daki dünya güneş enerjisi yarışmasını kazandığında, hiç kimse bir kaç yıl sonra bunun ortaya çıkabileceğine inanmazdı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =