Kapat

Fütüriste Göre Elektrikli Otomobiller ve İçten Yanmalı Otomobiller 2023 Yılına Kadar Benzer Fiyatlarda Olacak

Ray Wills ayrıca yalnızca EV’lerin 2026’dan itibaren satılacağını söylüyor.

Size EV’lerin ve ICE araçlarının 2023 yılına kadar benzer fiyatlara sahip olacağını söylesek ne söylersiniz ? Ve eğer 2026’dan itibaren mevcut olan tek otomobillerin EV’ler olacağını söylesek? Elektrikli otomobillerin en hevesli hayranlarına bile inanmak kesinlikle çok zor ama Future Smart Strategies’ten Ray Wills’in geçenlerde Sydney Morning Herald’a söylediği şey bu.

Wills’in işi bu sunumda şirketinden Avustralya Senatosu’na aşağıdaki şekilde detaylandırılmıştır :

“Gelecek Akıllı Stratejiler, işletmeler arası ilişkiler, iş yeniliği, savunuculuk ve sürdürülebilirlik konularında stratejik tavsiyeler sunuyor. Riski en aza indirmek ve itibarını artırmak isteyen ticari kuruluşlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çok çeşitli piyasa, politika ve düzenleyici konularda kanıta dayalı tavsiyeler sunuyoruz.

Üst düzey ve stratejik iş danışmanlığı hizmetlerimiz, eğitim, enerji, kaynaklar, inşaat, sağlık, misafirperverlik, BİT ve yazılım, altyapı, eğitim ve ulaştırma sektörleri gibi çeşitli iş sektörlerinde geniş iş ağlarımız aracılığıyla yeni ortaklıklar oluşturmanıza yardımcı olur.

Güvenilir ve saygın profesyonel, sonuç odaklı yaklaşımımız, müşterilerimiz için yeni ticari-iş ortaklıkları oluşturmaya ve dış paydaşlarla daha iyi ilişkiler kurmaya yardımcı olan birçok olumlu ticari sonuç ortaya koydu. ”

Yürütme, Avustralya gazetesine söylediği gibi haklı olmasının şirketinin itibarı ve kendi adına olması gerektiğinin farkındadır: “Hiç kimse asla tam olarak doğru olmayacak. Fakat ben bir fütürist olarak etiketlenmiştim ve bir fütüristin sanatı en az yanlış olmak. ”

Will, EV’lerin hibrit arabalara neler yaptığını kontrol ederek tahminlerini desteklemeye çalışıyor. Future Smart Strategies genel müdürlüğüne göre son on yılda 1,5 milyon melez satıldı, sadece 2018’de satılanlardan daha fazla EV satıldı. Gazete, “Bozulmuş bir pazar gördüğünüzde, günü yöneten momentuma sahip olan şey bu” dedi.

Buradaki görüşmesi uzun ve okumaya değer ancak Gelecek Akıllı Stratejileri, EV davası ile çok ilgili. 

“Medyayı kim kontrol ederse aklı kontrol eder” en iyi niyetlerle bile söylemek çok tehlikeli bir şey. Gelecekteki Akıllı Stratejilerin, yalnızca gerçekleri değerlendirmek ve bunları temel alan şeyleri tahmin etmeye çalışmaktan ziyade istediğinizi elde etmek için etkilemenin daha iyi olduğunu düşündüğü izlenimini veriyor.

EV ve yanmalı motorlu araçların 2023 yılına kadar fiyat fiyatlarına sahip olacağına inanmak yerine, insanların bunun olacağını ve böylece nihayetinde talep edebileceklerini düşünmelerini sağlayabilirsiniz. 

İnsanların bunu tahmin etmeye çalışmasını sağlamak için 2026’dan itibaren yalnızca EV’lerin mevcut olacağını da söyleyebilirsiniz. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir