Kapat

GAC-NIO, Hycan Markasını ve Konsept Elektrikli SUV’u Sunuyor

Hycan, GAC ve NIO ortak girişimi olan Çin’deki en yeni ve tamamen elektrikli markalardan biri.

İki Çinli üretici – GAC ve NIO tarafından kurulan yeni bir ortak girişim olan GAC-NIO Yeni Enerji Otomobil AŞ, yeni bir elektrikli otomobil markası Hycan’ı tanıttı ve 600 km (373 mil) menzile sahip ilk SUV konseptini sergiledi (muhtemelen NEDC test döngüsü altında).

Hycan orta GAC ​​ve birinci sınıf NIO arasında ortada konumlandırılacak ve 2020’nin ilk yarısında üretime ve satışa başlaması bekleniyor. Üretim sürümü 2019 sonuna kadar açıklanacak.

GAC ve NIO’nun kaynaklarını ve teknolojisini bir araya getirmenin yanı sıra pil tedarikçisi CATL, Huawei ve Bosch gibi şirketler ile işbirliği sayesinde hızlı pazar lansmanı mümkündür.

JV mülkiyeti aşağıdaki gibidir:

  • GAC Grubu -% 22,5
  • GAC Yeni Enerji Otomobil -% 22.5
  • NIO -% 22,5
  • NIO Sermaye -% 22,5
  • GAC-NIO çalışanları – 10%

Hycan’ın üretimi, Ocak ayında tamamlanan ve yıllık 400.000 araçlık bir kapasiteye sahip Guangzhou’da bulunan GAC’ın NEV sanayi parkında başlayacak (ancak çeşitli markalar için kullanılacak).

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir