Kapat

Gaz Türbin Motorlu Mitsubishi Mi-Tech Açıklandı

Geleceğin otomobili olarak kabul edilen vahşi konseptin çatısı ve kapısı yok.

2019 Tokyo Motor Show bizlere füturistik tasarımlı araçların şov yeri olmasını sağladı. Herhangi bir fuarda bir şov aracı arıyorsanız Mitsubishi kesin oradadır. Tokyo fuarında da firma yeni ilginç tasarımlı Mi-Tech SUV modelini kullanıcılara sundu.

“Dinamik kalkan” adı verdikleri bu modelin ön tarafı metal ızgaralar ile kaplanmıştır. T farlar araca geleceğin otomobili olma özelliği katmıştır. Ayrıca aracın tavanı ve kapıları bulunmamaktadır.

Aracın iç mekanı birçok buton ve anahtardan kurtularak minimalist bir tasarım sergiliyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanan dijital bir gösterge kümesi ve büyük bir head-up display ekranı olduğu için orta konsolda geleneksel bir bilgi-eğlence sistemi bile mevcut değil. Klavyeye benzer anahtarlar orta konsolun üstüne konumlandırılmıştır.

Mitsubishi’nin öngördüğü güç aktarma sistemi karmaşık benzin motorunun yerine geçen kompakt bir gaz türbini motor-jeneratörü ile güçlendirilmiştir. Bu ilginç tasarımlı aracın üretim sürecine 2022 yılında başlanacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir