Kapat

Geely Ve LG Chem Çin’de Batarya JV’yi Duyurdu

Üretimin, 2021’in sonunda yıllık 10 GWh kapasite ile başlaması bekleniyor.

Geely Auto (Shanghai Maple Guorun bağlı kuruluşu aracılığıyla) ve LG Chem, Çin’de başlangıçta yılda 10 GWh lityum-iyon hücre üretmek üzere ayarlanan %50:50 yeni bir batarya ortak girişimini açıkladı.

JV’nin kayıtlı sermayesi 188 milyon dolar. Santralin inşası bu yılın başlarında başlayacak ve üretim 2021’in sonunda başlayacak.

Geely Auto, hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli araç satışlarının % 90’ına çıkarılmasını amaçlayan büyük bir elektrifikasyon planını (Mavi Geely Girişimi) duyurdu.

Cari satışlar Mayıs ayında 10,115 adet elektrikli araçta (melezler dahil) (yıllık bazda % 25 artışla) ve bu yılın beş ayından sonra 41.615 adet seviyesinde gerçekleşti.

Ana Geely markasının yanı sıra şirket, yeni Geometry markası ve diğer birçok marka Volvo, Polesta , Lynk & Co aracılığıyla da plug-in otomobilleri tanıtıyor .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir