Kapat

General Motors Elektrikli Hummer, Sierra Pickup ve Escalade Üretmeyi Planlıyor

GM’de gelecekte elektrifikasyon düşünüyor.

The Detroit News tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre General Motors  GMC Sierra, Cadillac Escalade ve Hummer’ın elektrikli varyasyonlarını üretmeyi planlıyor ve tüm Detroit-Hamtramck üretim tesisini terk ediyor. 

LMC Automotive tarafından da sızdırılan bu bilgilere göre artık GM, elektrifikasyona önem vermeye başladı. Rakiplerinin çoğu halihazırda bu pazara giriş yaptı ve binlerce üretim planı da yapmaya başladılar. GM’nin bu pazarda geri kalması beklenemezdi.

Ayrıca GM daha önceki basın açıklamalarında 20’den fazla elektrikli modeli kullanıcılara sunacağını belirtmişti. Yukarıda anlatılan konuları destekler nitelikteki raporun bölümünü sizlere sunuyoruz.

“Bir tahmin şirketi olarak LMC, sektördeki kaynaklardan istihbarat topladı. Bundan, GM’in 2021’in sonunda bir Hummer kamyonet ve SUV inşa edeceğini doğruladı. 2021’de başlayan fabrikada, aşağıdan yukarıya açılan bir minibüs modelinin inşa edilmesi bekleniyor.

2023 yılının ortalarında tesiste Sierra ve Escalade üretimi başlayacak. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir