Kapat

General Motors vs Tesla Model X, I-Pace ve e-tron Kıyaslama

GM, bir sonraki EV lansmanından önce rekabeti artırıyor.

Chevy Bolt EV’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, Birleşik Devletler’deki elektrikli araç cephesinde bulunan General Motors için işler nispeten sessizdi. Ancak GM bu yılın başlarında, Cadillac’ın elektrifikasyon konusunda otomobil üreticisinin lider markası olacağını açıkladı. Bunun kanıtı olarak Cadillac, önümüzdeki on yılın başlarında showroomlara gelecek olan elektrikli bir SUV’dan bahsediyor.

Geçtiğimiz on yıl boyunca, Chevrolet, Chevy Volt ve Bolt EV gibi hit araçlarla plug-in alanda önemli bir isim oldu. Ancak, bu başarı diğer General Motors markalarına çevrilmedi. ELR ve CT6 gibi Cadillac’ın önceki plug-in teklifleri tüketicileri tam olarak anlamadı.

Cadillac markasının Çin’deki önemi ile lüks plakanın ilk tüm elektrik teklifleriyle daha iyi performans göstermesi kritik öneme sahip. 

Bu SUV / crossover’ın piyasaya sürülmesi en az iki yıl uzakta olsa da, GM zaten lüks crossover rekabetini arttırıyor gibi görünüyor. GM Authority’ye göre GM’deki Milford Proving Ground’un casus çekimleri, otomobil üreticisinin pistlerine bir Tesla Model X , bir Audi e-tron ve bir Jaguar I-Pace koyduğunu gösterdi.

Bir otomobil üreticisinin, bir ürün lansmanından önce test için rakip tekliflerini getirmesi alışılmadık bir durum değildir. Cadillac ekibi, en yeni EV’lerinin benzer modellerin özellikleri ve özellik setleri ile aynı olduğundan emin olmak isteyecektir.

cadillac-ev-geçiş

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − fifteen =