Kapat

Guangzhou Otomobil Fuarında Kia K3 Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Kia K3, muhtemelen 56,5 kWh CATL batarya ile donatılmış tamamen elektrikli olarak sunulacak.

Çin’de Guangzhou Motor Show’da Kia firması 11 yeni model tanıttı. Bunlardan en önemlisi Kia K3 EV oldu. Firma tamamen elektrikli sedan modeli ile dikkatleri üzerine çekti.

İlginç olan şu ki Kia K3, aynı fuarda tanıtılan Hyundai Lafesta ile aynı özelliklere sahip olarak sunulacak. Bu da firmaların birbiri ile rekabet için benzer özelliklere sahip araçları satışa çıkardığını gösteriyor.

Konu ile ilgili Dongfeng Yueda Kia Motors Co. İcra Kurulu Başkanı Li Feng şöyle dedi:

“Kia Motors, KX3, Futuron ve K3 EV ile geleceğe doğru hareket etme vizyonunu sergilemeyi hedefliyor. Ürün gamında teknoloji ve müşteri memnuniyetinde yenilikçiliği teşvik eden Kia Motors, Çin’in otomotiv pazarındaki hızlı değişimlere aktif olarak cevap veriyor ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir