Kapat

Hırvatistan Otomotiv Endüstrisini Çekmek İstiyor

Rimac, Hırvatistan’da elektrikli araç ticareti için önünü açtı.

Rimac Automobili, katıldığı Hyundai Motor Group, son zamanlarda Hırvatistan’da yeni otomobil endüstrisinin gelişiminin potansiyeli konulu Hırvatistan Cumhuriyeti Hükümeti temsilcileri ile bir araya geldi.

Rimac, başarılı bir şekilde yeni bir EV işletmesi (hem otomobiller, motorlar ve elektrikli bisikletler) hem de Porsche ve Hyundai Motor Group gibi yatırımcıları çekmenin mümkün olduğunu göstermiştir .

Elektrifikasyon ve diğer teknolojilerle sektördeki temel değişiklikler sayesinde, Hırvatistan’ın (ve diğer ülkelerin) yeni fırsatlara sahip olduğu açık bir örnektir.

Rimac Automobili’nin Kurucusu ve CEO’su Mate Rimac, hükümetin diğer ülkelere kıyasla karşılaştırmalı üstünlükler sağlayabilecekleri hakkında konuşmak için Zagreb’deki etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bazı büyük yatırımlara ve belki de yeni üretim tesislerine neden olacak mı? Sadece zaman gösterecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − three =