Kapat

Honda E Harika Bir Şekilde The Goodwood Tepelerine Tırmanıyor

S660 kei otomobilinde olduğu gibi, E arkadan çekişlidir.

Mükemmel % 50:50 ağırlık dağılımı, arkadan çekiş ve düşük ağırlık merkezi sayesinde, bir spor otomobilinden bahsettiğimizi söylemek istersiniz. Bununla birlikte, Goodwood Festival of Speed’in bitişiğindeki videolara hızlıca bakmak, tamamen farklı bir otomobil olduğunu gösteriyor çünkü Honda E, öncelikle şehir kullanımı için üretilmiş küçük bir elektrikli araç. 35,5 kWh pilinden yaklaşık 124 mil (200 km) menzile sahip olan bu model, menzil kaygısı çekerken uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız satın almak için EV değildir.

Yine de, retro modern tasarımı ve yüksek teknolojili iç tasarımıyla bir düğme kadar sevimli olduğunu iddia ettiğimizden beri Honda E hakkında hoşlanacak çok şey var. 148 beygir gücü ve bir anlık 221 pound-feet (300 Newton-metre) tork sağlayan elektrikli motorun bu kadar yavaş olmaması, sevimli aracın yaklaşık sekiz saniyede 62 mil / saat (100 km / saat) değerine ulaşmasını sağlar. Sadece 4,3 metre (169,3 inç) bir dönme daire yarıçapı ile şehir için doğdu.

Sadece 150.78 inç (3.83 metre) uzunluğunda, aslında önceki nesil Renault Zoe’den (160.78 inç / 4.08 metre) daha kısadır. Burada gördüğünüz teknik olarak hala bir prototip ancak yakında gelecek olan üretim modeli de hemen hemen aynı gözüküyor. Bu şık açılır ön kapı kolları ile birlikte standart olarak geleneksel yan aynalar yerine kameralar olacak.

Honda ve Prototip
Honda e - Yan Kamera Ayna Sistemi

Honda, ünlü tepeye tırmanırken özellikle hızlı gitmiyordu ancak üretime hazır bir araba olmadığı düşünülebilir. Son ürünün ucuza gelmeyeceğini ve söylenti üreticisinin Avrupa’da 40.000 avro civarında bir yere mal olacağını belirten akılda tutulması gerektiğini unutmayın. Fütüristik bir birinci nesil Civic gibi görünen küçük bir araba çok yüksek maliyete satılıyor, ama kesinlikle müşterileri için özel bir çekicilik var.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 6 =