Kapat

Honda E Tip R Sportif Bir Görünüm Sunuyor

Şehir için çift motorlu bir spor EV düşünün.

Honda E üretim versiyonu nihayet bu hafta başında 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Retro tasarımı ve minimalist, akıllı kabini ile şehir için şirin bir elektrikli araba. Şu anki menzilli model 154 beygir gücüne (113 kilowat) sahipken, yaklaşık 3.086 pound (1.400 kilogram) ağırlığındaki bir RWD hatchback için iyi bir rakam olmasına rağmen, kesinlikle tekerleğin arkasında gerçek bir performans deneyimi yaşayamayacak. Tasarımcı Avarvarii, geçmişte City Turbo II’ye ideolojik halefi olan Type R endeksi giyen kurgusal bir spor versiyonuyla bunu düzeltmeye karar verdi.

İyi haberlerle başlayalım. Bu harika görünüyor – normal arabaya oranla zemine biraz daha alçak oturuyor ve yeni yan etekler, ek ön tampon kanadı ve arkada şık bir spoilerden oluşan zarif bir aerodinamik paketi var. R tipine özgü tekerlekler ve lastikler, kiti ön panodaki Honda logosunun altındaki R Tipi rozeti ile birlikte tamamlar.

Ve şimdi kötü haber var. Maalesef, Honda piyasaya böyle bir otomobil getirmeyi düşünmüyor çünkü şirket bunun yerine sıfır emisyonlu modelin daha akıllı ve teknolojik olarak daha gelişmiş versiyonlarına odaklanacak. Proje lideri Kohei Hitomi, Autocar’a Main Nehri yakınında 2019 IAA’da söyledi .

Hitomi, ” Bazı segmentler için doğru seçim olabilir ve R Tipi, Honda’nın sportif bir marka olma özelliğini ifade etmenin bir yoludur. Ancak Honda E için müşterilerimiz için yeni bir değer boyutu sunmak istiyoruz.”

Bu, Honda E’nin sadece kafalarımızda kalacağı bir performans fikri anlamına geliyor. Bu harika görüntü oluşturma, ayarlama yapan şirketlere elektrikli araç üzerinde çalışmaya ilham verebilir ancak şu an için büyük umutlarımız yok.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir