Kapat

Honda X-NV Elektrikli Otomobil Konsepti Şangay Otomobil Fuarında

Honda, Çin’de bir başka yerelleştirilmiş BEA daha tanıttı

Honda Şanghay’da, tamamen Çin için öngörülen fullelektrikli yeni Honda X-NV Konseptini sunuyor.

X-NV, Honda Motor China Technology Co., Ltd. ve Dongfeng Honda tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir. Üretim versiyonunun 2019’un ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor .

Honda X-NV ile ilgili görsel sonucu

Honda X-NV, GAC ile geliştirilen ve aynı 53.6 kWh batarya ile donatılması beklenen Çin’e özel bir bataryalı elektrikli araçtır.

2025 itibariyle Honda, Çin’de 20’den fazla elektrikli model sunmayı amaçlamaktadır .

Honda X-NV ile ilgili görsel sonucu

“Geçen yıl, Honda,“ 2025 yılına kadar piyasaya 20’den fazla elektrikli model getirecek ”ve Çin’de elektrifikasyon aşamasındaki vizyonunu açıkladı. Bu vizyona dayanarak GAC Honda, Çin pazarı için özel olarak geliştirilen bir EA’yı tanıttı. Everus VE-1 modelini ve Honda da 2020’den itibaren plug-in hibrid modelleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

Ayrıca Honda, otomobillere ek olarak geçtiğimiz yıl V-GO elektrikli motosiklet ve Transcooter elektrikli mikro mobilite ürününü tanıttı. Honda, çok çeşitli mobilite ürünlerinin elektrifikasyonunu daha da hızlandıracak ”dedi.

Honda X-NV ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =