Kapat

Hong Kong: Asya’daki İlk Tesla Model 3 Teslimat ve En Büyük Süper Şarj Aleti

Hong Kong’daki millet uzun süreden beri bekliyorlar.

Model X için son Tesla teslimat etkinliğine katıldığımdan bu yana iki yıldan fazla zaman geçti. Daha önceki olayların çoğu gibi yerel taraftarların kalabalıklarını (çoğu yeni) ve EV meraklılarını çekmeye devam ediyor.

Etkinlik, Shatin New Territories’deki Hyatt Regency Otel’de gerçekleşti. Bu özel yer seçildi çünkü Tesla, Asya Pasifik bölgesinin en büyüğü olan yeni tamamlanan Supercharger istasyonunu da gösterdi. Model 3‘ü ve mevcut Model S & X’i desteklemek için her ikisi de Tip2 / CCS2 kablolarıyla donatılmış 20 tezgahtan oluşuyor. Sahipler, etkinlikten sonra Hyatt konuk otoparkına 3,4 USD / saat karşılığında girerek Supercharger’a erişebilirler.

Tesla mağazalarında üç yıldan uzun bir süre önce rezervasyon yapmak üzere sıraya giren toplam 10 heyecanlı Model 3 sahibi nihayet onları eve bıraktı. Model 3 Performans varyantları beyaz, kırmızı ve gri idi. Ne yazık ki, beyaz iç seçenek henüz bu sahipler yapılandırmayı tamamladığında kullanılamıyordu, bu yüzden tüm Teslalar siyah iç mekanlarla geldi. 

Bu olay Tesla Hong Kong için bir çok ilke imza attı çünkü tüm modeller kentte ilk kez tek bir çatı altında satıldı. Artık şehir, müşterilerine hizmet vermek için toplam 130 tezgahı olan 24 lokasyona sahip.

Model X’in 2017’nin başındaki son teslimat olayından bu yana, diğer üreticiler cazip fiyatlara ve pratik ürün yelpazesine sahip rekabetçi veya daha yeni modelleri (örneğin Renault ZOE , Nissan LEAF , VW e-Golf , Kia Niro … vb.) Piyasaya sürdüler. Model 3 ile Tesla, ürününün ICE araçlarından ve diğer EV rakiplerinden daha iyi değer sağladığını bir kez daha kanıtlamak zorunda kalacak. Kesin olan bir şey var ki şehirdeki sıkı entegre Supercharging ağı hala rekabetin çok ötesinde. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir