Kapat

Hugaroring Pistinde Hyundai Veloster N ETCR Testi: Video

İşte burada. Tamamen elektrikli olan Hyundai Veloster N ETCR yarış otomobili yarış pistinde kullanıyor.

Hyundai Motorsport zaman kaybetmedi ve tamamen yeni Veloster N ETCR yarış arabasının 2019 IAA’da otomobilini açtıktan sonra ilk iki günlük pist testini tamamladı.

Bu, 2020’de yeni ETCR şampiyonasına tam olarak hazırlanmak için birkaç ay içinde devam edecek olan kapsamlı bir geliştirme programının sadece başlangıcıdır.

Macaristan’daki Budapeşte yakınlarında, Hyundai Motorsport tarafından sağlanan video, Veloster N ETCR’nin sadece hızlı değil, aynı zamanda oldukça yüksek olduğunu gösteriyor – ses bize jet motorunu hatırlatıyor.

“Yepyeni otomobil geçtiğimiz hafta sonu Budapeşte yakınlarındaki Hungaroring’de iki günü tamamladı ve testi sorunsuz bir şekilde tamamladı. Devrede geçen günler – zaten FIA WTCR ve TCR Avrupa takvimlerinin zaten kurulmuş bir parçası – mühendislerin bu konuda daha fazla şey öğrenmelerini sağladı. “

“Ortaya monteli motor ve arkadan çekişli düzen, Alzenau, Almanya merkezli ekip için de ilk sırada. Tasarımında, zemine yerleştirilmiş piller ve çift salıncaklı arka süspansiyon mevcut.

Projenin, Hyundai’nin yol alanlarıyla gittikçe daha fazla alakalı olan yeni teknolojiye genişlemesiyle, şirket içinde yeni bir sütunun temellerini atması bekleniyor. Veloster N ETCR’nin geliştirilmesi, gelecekteki yüksek performanslı elektrikli otomobil tasarımlarının geliştirilmesine de yardımcı olacak. “

Hyundai Motorsport Takım Direktörü Andrea Adamo şöyle dedi:

“Herhangi bir yeni proje için ilk test her zaman çok önemli bir tarih, ancak Hyundai Veloster N ETCR ile daha büyük önem kazanıyor. İlk elektrikli yarış arabamız ve orta monteli bir motora ve arkadan çekişli sürüşe sahip olan ilk şasimiz İ30 N TCR ve Veloster N TCR ile çok güçlü bir Touring Car üretebileceğimizi gösterdik ancak şimdi yarış 2020’de başlamadan önce bu yeni paket hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Gelecek birkaç ay çok meşgul olacak – aslında iki zorluğumuz var; şasiyi geliştirmeliyiz, aynı zamanda akülerden ve motorlardan gelen gücü etkin bir şekilde kullanmayı da öğrenmeliyiz. Ancak, önümüzdeki test programı ile mühendislerimizin başka bir yarış kazanan otomobil üretebileceklerinden eminim. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir