Kapat

Hyundai 2022 Yılına Kadar 9 Adet Alternatif Yakıtlı Yeni Model Otomobil Tanıtacak

Çok hızlı bir tanıtım süreci olacak.

Hyundai, 2020 yılına kadar toplamda 13 adet alternatif yakıtlı araç tanıtmayı düşünüyordu ancak bunun 4 tanesini zaten biliyoruz. 9 adet otomobil tanıtılmak için gün sayıyor.

Avrupa ve Asya kıtasında hali hazırda mevcut olan IONIQ modeli tanıtılacak. Bu modelden 3 farklı kasa tanıtılacak. Dördüncü model Sonata HEV. DN8 olarak adlandırılan sedan hibrit bir otomobil. 2019 yılında bu otomobil kullanıcılara tanıtılmıştı.

Diğer araçların modelleri ise henüz paylaşılmadı. Hyundai uzun yıllar boyunca PHEV, hibrit ve elektrikli otomobil dönüşümü yapma hedefinde. Kısa vadede yeni modeller ile destekleyecek, uzun vadede ise tüm araçlarını elektrikliye dönüştürecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir