Kapat

Hyundai 45 Konsept, Geçmişten İlham Alıyor, Geleceğe Bakıyor

Bu şey çok iyi görünüyor!

Hyundai, yeni elektrik konseptini Ağustos ayında tekrar piyasaya sürdüğünde, oldukça özel bir çalışma olacağını hissediyorduk. Görünüşe göre markanın yeni 45 konsepti oldukça ilginç ve iyi görünümlü bir prototip olduğu için varsayımlarımız doğruydu. Sadece bu değil, aynı zamanda şirket için üretim EV’lerinin gelecekteki tasarım yönlerini ön planda tutarak çok önemli bir rol üstleniyor. Ama buna daha sonra ulaşacağız.

Konseptin biraz garip isminin aslında oldukça basit bir açıklaması var – çalışma, tam olarak 45 yıl önce Pony Coupe Concept’in sunulduğu Hyundai’nin geçmişine bakıyor. İkisi arasındaki bağlantı muhtemelen 45 konseptinin selefine özgü kafes radyatör ızgarasının Hyundai’nin “kinetik küp lamba” tasarımı olarak tanımladığı şekliyle yeniden yorumladığı cephede en belirgindir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi, yeni konseptle Hyundai gelecekteki üretim elektrikli modellerinin tasarımını önizliyor ve ayrıca gelecekteki üretim araçlarını “etkileyebilecek”teknolojik gelişmeleri de vurgulamaktadır.

Dış minimalist ve retro tarzı olsa da, kabin tamamen farklı bir dünya. İç mekan, kişiselleştirmeye olanak sağlayan ve mobilya tasarım dünyasından ilham aldığı söylenen Hyundai’nin Style Set Free stratejisini içeriyor. Özerk bir kavram olmak, ön koltukların diğer yolcularla yüzleşmek için dönebileceği anlamına gelir. Bilgi-eğlence sistemi, merkezi dokunmatik ekranın gösterge paneline entegre edilmiş birkaç küçük ekranla değiştirildiği bir projeksiyon ışını arayüzüne sahiptir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × three =