Kapat

Hyundai Ioniq Electric için Yeni Facelift Amsterdam’da Görünüyor

Hyundai Ioniq Electric‘in aslen üç yıl önce sunulduğuna inanmak zor ama öyleydi. 2016 yılında prömiyerini 28 kWh’lik hayal kırıklığı yaratan bir pil ve 110 mil (180 km) menzili ile yaptı. Şimdi, döngü ortası yeniden yerleştirilmesi, resmi dünya lansmanının gerçekleştiği yer olan Amsterdam’daki ilk çıkışını yapacak. Ancak değişiklikler, sadece yeni bir burundan daha fazlasını içeriyor. 2020 için daha büyük bir batarya grubu ile kullanıcılara sunulacak.

Paket büyüklüğü 38,3 kWh’ye yükseltildi, Hyundai‘ye göre 311 km (193 mi) WLTP menzili için bu batarya grubu gayet iyi. Facelift açıklandığında, haziran ayında sadece 293,8 km (182,6 mi) menzil sunacağı beklentisi vardı.

Bu önceki sürümden çok daha iyi bir atılım ve muhtemelen tüm Güney Koreli otomobil üreticileri bu noktada otomobilleri tamamen yeni bir nesil olmadan yani eski sürümü güncelleyerek sunabilirler.

Şimdiki 6,6 kW yerine 7,2 kW şarj etme kapasitesine sahip olan yerleşik şarj cihazı sunulacak. Bu, şarjın % 80’ine kadar 6 saat 5 dakika şarj süresi anlamına geliyor.

Hyundai Ioniq Electric'in Amsterdam'deki Orta Döngü Facelift'i Göründü

Eski model aynı kapasitenin yüzde 80’ini şarj etmek için sadece 5 saate ihtiyacı vardı ancak bunun nedeni pilin çok daha küçük olmasıydı. Kesinlikle şarj için biraz daha beklemeyi tercih ediyoruz. 

Geliştirilmiş menzilin ve daha güçlü dahili şarj cihazının yanı sıra, yeni Ioniq, yeni bağlı servisler içeren isteğe bağlı 10,25 inç Görsel İşitsel Gezinti (AVN) sistemi ile yeni bir iç mekan getiriyor. 

Hyundai Ioniq Electric'in Amsterdam'deki Orta Döngü Facelift'i Göründü

Avrupa’da satışa sunulduğunda 34.900 € (39.500 $) tutarında olacak. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =