Kapat

Hyundai Kona, Dünyanın İlk Elektrikli Ralli Arabası Projesi Olarak Açıklandı

Kona Electric, aracın ralli arabası olduğunu düşünüyor.

Otomobil şu an tasarım aşamasında ve ilk kez 2020 yılının nisan ayında test edilmesi bekleniyor.

Kona EV‘nin amacı sadece elektrik gücüyle tam uzunlukta bir olayı tamamlayabilen ilk ralli arabası olmak.

Paddon, Hyundai Yeni Zelanda, Canterbury Üniversitesi ve Stohl Gelişmiş Araştırma ve Geliştirme – Manfred Stohl’un rallycross için elektrikli bir çözüm sunan ekibi ile birlikte çalışıyor.

Paddon Rallysport’un Alternatif Enerji Motor Sporları Bölümü’nün Yeni Zelanda Merkezindeki evinde açılışında Paddon, “Otomobil performans açısından bir gösterici olacak” dedi.

Paddon şöyle devam etti: “Tüketici odaklı otomobil sektöründe alternatif enerji santralleri çok hızlı bir şekilde gelişiyor ancak aynı gelişmeler motor sporlarında da yaygın değil ve kesinlikle toplanmada değil.

“Çoğu motor sporları meraklısı ve konsept hakkındaki ilk izlenimlerinden farklı olarak,“ EV Değil! ”Demiştim. Ancak, bu konuda ne kadar çok düşündüm, en üst seviye toparlanmayı büyük araç üreticilerinin teknoloji hedefleriyle aynı hizaya getirme potansiyelini görebildim. .”

Eski Ralli Arjantinli galibi, yeni arabanın zorluk getireceğini itiraf etti.

Paddon şunları söyledi: “Zaten var olan bazı EV teknolojilerinden, performans zaten var – bazı otomobillerde 1000 bhp’ye kadar mevcut. Örneğin, çakıl ya da alçak kavrama durumları için tork vektörü ve tam gün süren bir toplanmayı tamamlamak için gerekli olan menzil gibi toplanma performansını bu şekilde kullanırsınız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir