Kapat

Hyundai Kona Electric, 2020 Yılında Çek Cumhuriyeti’nde de Üretilecek

Planda, Hyundai Kona Electric’in eşlik edeceği bildirilen Tucson Hybrid ve Tucson PHEV’in öngörülüyor

Business Korea’dan resmi olmayan bir rapora göre, Hyundai tüm elektrikli modellerinden biri olan Kona Electric’i Çek Cumhuriyeti’nde üretmeye istekli.

Güney Koreli üreticinin yerel olarak yeni Tucson Hybrid ve Tucson PHEV (evet, yeni bir eklenti modeli) ve Kona Electric’i (2020’nin ilk yarısından itibaren )  üretmeye niyetli olduğu söyleniyor.

Planın – bildirildiği üzere – yılda yaklaşık 46.000 Kona Electric üretmesi planlanıyor (Güney Kore’deki 48.000’e kıyasla). Sadece Avrupa için çok fazla olurdu (2018’de Avrupa’nın en çok satan BEV modellerinden daha fazlası).

“Hyundai Motor, Kona Electric’in Çek fabrikasında gelecek yılın ilk yarısından itibaren üretime girmesini önlüyor. Çek fabrikası, Hyundai Motor’un Tucson Hybrid’in üretimini planladığı gibi çevre dostu araçlar için yurtdışı üretim üssü olarak ortaya çıkıyor.

Hyundai Motor, gelecek yıl Çek tesisinde 46.000 adet Kona Electric üretmeyi düşünüyor. Endüstri kaynakları 17 Temmuz’da konuştu. Bu hacim, şirketin bu yıl Ulsan tesisinde üretilecek 48.000 adete neredeyse eşit.

Şirket, Çek tesisine bu yıl sonra 105,7 milyar won (80 milyon € / 90 milyon $) yatırım yapmayı planlıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir