Kapat

Hyundai Kona Electric 5.000 Km ABD Yolculuğu: Video

Bu yolculuk gerçekten şarj altyapısını zorladı.

Stamford, CT’den Marco Island’a (FL) herhangi bir araba sürmek uzun bir yolculuktur. Ancak, birçok elektrikli otomobilde menzil sorunları ve şarj altyapısının yetersizliği nedeniyle zor olabilir. Biz gördük Tesla sahipleri için böyle gezilere ulaşmak oldukça kolay ama biz Hyundai Kona Electric  – Mini ilebu yolculuğu test etmek istiyoruz.

EV yelpazesi arttıkça, halka açık şarj altyapısı daha belirgin bir oranda büyüyor ve bazı EV’ler geçmişte olduğundan daha hızlı şarj edebiliyorlar. Elbette, menzilinden veya hızlı şarj etme özelliğinden bağımsız olarak neredeyse her EV ile 5.000 kilometrelik bir yolculuğa çıkabilirsiniz .

Her halükarda bir EV ile uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, Out of Spec Motoring’in bu son videosu oldukça faydalı olmalı. Kyle, elektrikli araç sahiplerine mümkün olduğunca fazla içgörü sağlamak için bir Hyundai Kona Electric Ultimate’da bulunuyor. Her ABD spesifikitesi olan Kona Electric 64 kWh pil paketine sahiptir ve 258 mil EPA dereceli menzil ve standart DC hızlı şarj özelliği sunar.

Video oldukça uzun, ama zaman ayırmaya değer. Öncelikle elektrikli araç şarjı ile ilgili anlaşılması kolay bilgi bolluğu sağlar .

YouTube’da Spec-Out Motoring üzerinden video açıklaması :

Kona EV ABD Yolculuğu | 1.500 Mil (ve geri) – Şarj Altyapısını Zorluyor!

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir